top of page

PROJEKT  WSPOMAGAJĄCY ROZWÓJ DZIECI

Dziecko do 5-6 roku życia intensywnie się rozwija, zarówno jeśli chodzi o aspekt fizyczny, umysłowy, emocjonalny, jak i społeczny. Bardzo ważne jest, aby ten rozwój wspierać, stwarzając ku temu optymalne warunki. Duży ciężar w tym zakresie spoczywa na żłobkach i przedszkolach, które są instytucjami pełniącymi funkcję doradczą oraz wspierającą działania wychowawcze.

Proponujemy Państwu wzięcie udziału w Projekcie, który łączy w sobie różnorodne formy wspierania rozwoju dzieci.

W ramach 4-tygodniowego pakietu przeprowadzimy w Państwa placówce  4 warsztaty sensoryczne.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, trwają jednorazowo 45 minut i podzielone są na następujące bloki tematyczne:

I. Malarski – dzieci tworzą abstrakcje artystyczne na stretchu, a także  otrzymują duże arkusze papieru, na których malują rączkami, różnej wielkości pędzlami, gąbeczkami, robią pieczątki itp.

II. Włoski – zabawa przy zaangażowaniu wszystkich zmysłów w kontakcie z ugotowanymi makaronami o różnych kształtach i kolorach.

III. Sypki – zabawa materiałami sypkimi o różnej fakturze i wielkości, przesypywanie, robienie grzechotek, mieszanie itp.

IV. Mokry – kontakt z konsystencją półpłynną typu kisiel, ciecz nienewtonowska, tworzenie obrazków zamkniętych w folii itp.

Koszt udziału w Projekcie – 40zł/os.

Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały oraz fartuszki ochronne dla dzieci, zabezpieczamy podłogę w sali folią i sprzątamy po sobie.

bottom of page