top of page

„Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy:

cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym

i domagać się – ze wszystkich sił – tego, czego pragnie.”

                                                             

                                                                 Paulo Coelho

 

 

Dziecko w wieku przedszkolnym ma wielkie naturalne pragnienie poznawania świata, innych ludzi i siebie, chce zadawać pytania, dążyć do zasmakowania każdego kawałka świata wokół niego – jego ciało i układ nerwowy stają się gotowe do eksplorowania coraz bardziej złożonych aspektów rzeczywistości.

Okres przedszkolny to również czas wielkiego tworzenia: rysowania, lepienia, wycinania, malowania. Jest to z  jednej strony jeszcze jeden rodzaj zabawy, z drugiej strony to wielki poligon dla ćwiczenia symbolicznego reprezentowania rzeczywistości. Za pomocą sztuki dziecko uczy się symbolicznie odzwierciedlać rzeczywistość.

 

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, proponujemy zorganizowanie dzieciom

warsztatów kreatywno – artystycznych.

W ramach tzw. zajęć dodatkowych udostępnimy dzieciom materiały i pokażemy techniki, z jakimi przeważnie nie mają możliwości pracować na co dzień. Włączymy w to również podstawową aktywność manualną, taką jak wycinanie, ugniatanie, lepienie i inne czynności precyzyjne po to, by rozwijać motorykę małą. Jest ona niezbędna do podjęcia nauki pisania, ale wykorzystuje się ją także w wielu czynnościach samoobsługowych.

 

Ilość uczestników: 10-15 osób/grupa.

Opłata miesięczna: 40zł/os.

Liczba zajęć w ciągu roku szkolnego: 36 x 45min.

Przeliczając na tygodnie, są to 1 zajęcia tygodniowo, z wyłączeniem ferii zimowych i świątecznych. Rozpoczęcie zajęć od października.

Na życzenie dodatkowo możemy prowadzić zajęcia w czasie ferii i wakacji.

Oferujemy warsztaty związane tematycznie z różnorodnymi świętami (Boże Narodzenie, Wielkanoc, Walentynki itp.) i obchodami popularnych dni (np. Dzień Babci i Dziadka, Mamy i Taty, Pluszowego Misia, Kota itp.). Wszystkie ukończone produkty dzieci zabierają do domu.

Przykładowa tematyka warsztatów: wytwarzanie magnesików na lodówkę, dekorowanie pierników, zimowe lampiony, zakładki do książek i wiele innych…

Niezbędna jest zgoda Dyrektora Przedszkola i udostępnienie sali.

 

 

ZAPRASZAMY!

bottom of page