top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraJoanna Pilarska Artandfan

5 rzeczy, o których powinnaś pamiętać organizując przyjęcie komunijne.

Zaktualizowano: 3 mar 2020

Zbliża się maj - najpiękniejszy miesiąc w roku, a jednocześnie czas uroczystości przyjęcia przez dzieci I Komunii Świętej. Rodzice i dzieci przygotowują się do tego wydarzenia duchowo, ale również nie zapominają o sprawach przyziemnych, takich jak piękne stroje i fryzury, a także przyjęcie dla najbliższej rodziny.

O ile część religijna jest dość przejrzyście określona i obwarowana pewnymi warunkami, o tyle sprawa przyjęcia to już całkowicie indywidualna decyzja każdej rodziny. Niektórzy preferują kameralne przyjęcia w domu, inni wolą zarezerwować obiad w restauracji, są też tacy, którzy goszczą w pałacykach, dworkach czy pensjonatach.

Każda z tych opcji jest dobra, jeżeli spełnicie pierwszą podstawową zasadę - przygotowując przyjęcie, będziecie pamiętać, że jest to uroczystość, której głównym bohaterem jest dziecko! Pozostałe zasady będą już płynnie wynikały z tej pierwszej...Na początek pomyślcie o menu. Obojętnie, czy przygotowujecie posiłek samemu, zamawiacie catering, czy rezerwujecie przyjęcie w restauracji - zwróćcie uwagę na to, żeby w menu znalazły się dania lubiane przez dzieci. Nie muszą to być nieśmiertelne frytki i nugetsy ;-), ale warto, aby porcje były nieduże, ładnie podane, zachęcające do jedzenia. Słodki stół z domowymi wypiekami też jest lepszym rozwiązaniem niż kupne ciasta z tłustymi masami.


Wybierając miejsce, w którym odbędzie się przyjęcie, zwróćcie uwagę na lokalizację i przestrzeń. Nie ma takiej siły, która utrzyma dzieci przy stole dłużej niż na czas posiłku. Będą więc potrzebowały miejsca do bezpiecznej zabawy. Może to być plac zabaw, trawnik, sąsiadujący park, czy w razie niepogody oddzielna salka lub wydzielona przestrzeń w sali głównej.


Jednak dzieci plus dużo miejsca do biegania przeważnie równa się chaos i niebezpieczeństwo ;-) Przy wyborze lokalu warto więc dopytać, czy organizator zapewnia tzw. kącik zabaw. Czasem wystarczy piłka, kilka zestawów do puszczania baniek mydlanych, kolorowanki i kredki albo gry planszowe, żeby dzieci wykazały się kreatywnością i zajęły zabawą na długie godziny. Jeśli nie ma tego w ofercie, sami zaopatrzcie dzieci w odpowiednie sprzęty i zabawki.


Wszystkich, którzy mogą sobie na to pozwolić, zachęcam do zarezerwowania profesjonalnych animacji. Firmy zajmujące się taką działalnością, specjalnie na tę okazję mają przygotowane w ofercie animacje komunijne. W wybranym pakiecie znajdziecie różne rodzaje aktywności i atrakcji, od puszczania baniek i modelowania balonów, po strzelanie z łuku i odwiedziny "żywej" maskotki włącznie. Warto zwrócić uwagę na liczbę animatorów przewidzianych dla Waszej grupy - najlepiej, aby były to 2 osoby. Wtedy możecie być spokojni o bezpieczeństwo dzieci pozostawionych pod ich opieką. A dorośli goście bez pośpiechu będą mogli wypić kawę i poświętować we własnym gronie.


27 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page