top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraJoanna Pilarska Artandfan

Ślub we troje, czyli Para Młoda i dziecko.

Minęły już czasy, kiedy dziecko przed ślubem było "wpadką". Teraz wiele par decyduje się najpierw na ułożenie sobie życia, a dopiero później na ślub i wesele. Często mają już dziecko, a nierzadko również ślub cywilny. Chcą uzyskać stabilizację finansową, aby wyprawić "wesele marzeń", czyli uroczystość, która będzie zwieńczeniem ich wspólnych starań, przypieczętowaniem związku i najpiękniejszym wydarzeniem w życiu...


Podczas takiego ślubu i wesela dochodzi jeden dodatkowy obowiązek - zapewnienie opieki dziecku. Bo choćby rodzice najbardziej na świecie chcieli mieć swój mały Skarb przy sobie, to jednak nie zawsze uda się zatroszczyć o wszystko.

Kilkuletnie dziecko jest jak radar, który wyłapuje wszystkie emocje, a podczas organizacji wesela nie brakuje zarówno wielkiej radości, jak i stresu czy tremy... Maluch staje się podenerwowany, stara się skupić na sobie uwagę rodziców, nie do końca rozumie, co się tutaj dzieje.

Często opiekę nad dzieckiem przejmuje niezastąpiona kochająca babcia. Ale przecież jest to mama Pani lub Pana Młodego, dla której ślub dziecka jest bardzo wzruszającym wydarzeniem, na którym chciałaby skupić całą swoją uwagę. Można poszukać kogoś odpowiedzialnego wśród gromady cioć i wujków, ale oni też będą mieli podzieloną uwagę...

Dlatego większość rodziców decyduje się zatrudnić opiekunkę, która poświęci cały swój czas i uwagę ich maluszkowi, zapewni mu bezpieczeństwo, zadba o jego wygodę i komfort zabawy.Warunki podczas ślubu, a szczególnie podczas wesela, są specyficzne - jest głośno, wokół przebywa mnóstwo osób, kelnerzy roznoszą gorące dania i napoje, muzyka dudni z głośników... dla 2-3 latka jest to jak wyprawa do innego świata, w którym nic nie jest takie jak w domu... Warto więc zwrócić uwagę na to, aby osoba, której powierzacie swoje dziecko, miała doświadczenie w opiece weselnej.Od dawna popularnością cieszą się animacje weselne, czyli zabawy organizowane specjalnie dla najmłodszych gości Pary Młodej. Są one prowadzone przez doświadczonych animatorów, którzy potrafią stworzyć bezpieczną, kolorową i pełną radości przestrzeń dla dzieci. Warto zorientować się, czy firma organizująca animacje ma w swojej ofercie również opiekunki. Idealna sytuacja jest wtedy, kiedy animatorzy mogą objąć opieką nie tylko dzieci starsze, które chętnie i samodzielnie biorą udział w zabawie, ale również młodsze maluszki, poniżej 3 roku życia, które wymagają jeszcze stałego nadzoru i szczególnego zwrócenia uwagi na ich bezpieczeństwo.

W takiej sytuacji warto poprosić, aby jedna z takich osób zaopiekowała się dzieckiem Młodej Pary. Wiedząc, że ich największy Skarb znajduje się pod bardzo dobrą opieką, Państwo Młodzi będą mogli skupić się na celebrowaniu swojej pięknej uroczystości.

Wśród propozycji firm animacyjnych można znaleźć i takie perełki, które w ofercie zawierają spotkanie zapoznawcze przed ślubem, podczas którego dziecko poznaje swoją osobistą opiekunkę, a także opiekę w kościele i opiekę nocną na czas wesela. 

Poszukiwania najlepiej zacząć pocztą pantoflową wśród osób, które osobiście korzystały z takich usług. A jeśli nikogo takiego nie znacie, warto zajrzeć na portale specjalizujące się w usługach weselnych, jak np. Wesele z klasą.


72 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page